Twoje zakupy

Wartość zamówienia: 0 PLN

więcej

Makaron bezglutenowy: ryżowy, gryczany, sojowy

Dla kogo przeznaczone są produkty bezglutenowe? Oczywiście każdy może spróbować nowych doznań smakowych, ale przede wszystkim tzw. dieta bezglutenowa wskazana jest dla osób, które mają alergię na gluten i chorych na celiakię. W tym ostatnim przypadku jest to choroba o podłożu autoimmunologicznym i niestety wymagająca stosowania diety do końca życia. Natomiast alergia może być zminimalizowana lub nawet całkowicie wyeliminowana. Osoby, które podejmują się diety bezglutenowej, muszą zrezygnować z wszelkich produktów, które w swoim składzie mają żyto, pszenicę, pszenżyto, orkisz i jęczmień.

MAKARON BEZGLUTENOWY GRYCZANY BIO 250 g

Cena: 14.99 PLN

MAKARON BEZGLUTENOWY Z RYŻU CZARNEGO BIO 250 g

Cena: 15.99 PLN

MAKARON BEZGLUTENOWY SOJOWY SPAGHETTI BIO 200 g

Cena: 16.99 PLN

Produkty takie jak np. makarony, które z pewnością wszyscy lubią, wytworzone m.in. na bazie mąki ryżowej, sojowej, gryczanej, prosa czy też amarantusa są w diecie bezglutenowej oznaczone jako bezpieczne. Nie wszyscy jednak kupują gotowe produkty i korzystają z dostępnych w sklepach dedykowanych rodzajów mąki, by samemu przygotować określone wyroby. Trzeba przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że większość młynów przetwarza zarówno zboża glutenowe, jak i bezglutenowe, a więc z ryzyka zanieczyszczenia mąki glutenem. Tylko produkty oznaczone specjalnym znakiem i certyfikowane gwarantują pełne bezpieczeństwo.

Popularność produktów bezglutenowych

Niezwykle dużą popularnością dieta bezglutenowa cieszy się wśród konsumentów, którzy wcale jej nie potrzebują. Wiedza, którą pozyskali, utwierdza ich w przekonaniu, że dzięki niej uda się zatrzymać przyrost zbędnych kilogramów. Czy tak faktycznie jest? Naszym zdaniem za ten szczególny wzrost masy ciała raczej odpowiada nieodpowiednie żywienie bogate w cukry i tłuszcze. Oczywiście jest też grupa osób, która spożywanie produktów bezglutenowych uważa za swoisty styl życia i im po prostu one smakują.

Makarony bezglutenowe

Oferta dostępna w sklepach OWOCOWY ŚWIAT to przede wszystkim makarony bezglutenowe gryczane, sojowe i z ryżu czarnego, składników pochodzących z ekologicznych upraw. Wszystkie produkty są w pełni bezpieczne dla osób z alergią pokarmową i celiakią. Potwierdzeniem najwyższego bezpieczeństwa jest certyfikat BIO i certyfikat BEZGLUTEN.