Twoje zakupy

Wartość zamówienia: 0 PLN

więcej

Otręby owsiane - tanio - Nasiona ekspandowane, mielone i z dodatkami

Obecne czasy, pełne wygodnej nowoczesności i nieskrywanego dążenia do gromadzenia dóbr i tzw. robienia kariery, choć nie ma co się temu dziwić, to jednak zabierają nam dużo czasu, czego konsekwencją jest pospieszne spożywanie posiłków i to nie zawsze zdrowych. Rezultatem nierzadko jest znaczne przybranie na wadze, a więc efekt, którego chętnie byśmy się pozbyli. Jak zatem szybko i efektywnie pozbyć się zbędnych kilogramów? Oczywiście obok fizycznego ruchu niezbędna jest określona dieta, w której bezsprzecznie powinny znaleźć się otręby owsiane. Najlepiej spożywane w ramach jakiegoś produktu np. jogurtu.

AMARANTUS Z MIODEM BIO 160 g

Cena: 9.99 PLN

AMARANTUS EKSPANDOWANY BIO 100 g

Cena: 6.49 PLN

AMARANTUS EKSPANDOWANY BIO 150 g

Cena: 8.99 PLN

LEN MIELONY BIO 250 g

Cena: 5.99 PLN

RYŻ PREPAROWANY BIO 150 g

Cena: 7.99 PLN

CHRUPIĄCA GRYKA Z MIGDAŁAMI 100g

Cena: 7.60 PLN

CHRUPIĄCA PSZENICA Z MIGDAŁAMI 150g

Cena: 8.99 PLN

CHRUPKI ORKISZOWE Z MELASĄ BIO 160 g

Cena: 9.99 PLN

CHRUPKI ORKISZOWE Z SEZAMEM BIO 160 g

Cena: 10.50 PLN

ORKISZ DO CHRUPANIA Bd/C BIO 160 g

Cena: 6.99 PLN

PSZENICA Z MIODEM BIO 180g

Cena: 8.33 PLN

Ogólnie otręby są produktem ubocznym przemiału zbóż. W zasadzie stanowią zewnętrzną osłonkę ich ziaren, w których skrywa się wiele elementów tak potrzebnych dla naszego organizmu, w tym między innymi składniki mineralne, błonnik oraz witaminy. Walory dietetyczne tych składników są nieocenione.

Otręby owsiane – właściwości

Jak już wspomnieliśmy, otręby owsiane są bogate w błonnik, który ma zbawienną rolę dla naszego organizmu. Spożywanie posiłków z dodatkiem otrębów owsianych powoduje ich pęcznienie w żołądku i w rezultacie szybko uzyskujemy poczucie sytości i po prostu mniej jemy, a przy tym wartość energetyczna posiłku jest adekwatna do zjedzonej porcji. Dieta ze stałym udziałem otrębów owsianych pozwala zapobiegać przyswajaniu jonów metali ciężkich, które mogą być przypadkowo wchłonięte do organizmu. Ponadto dzięki funkcji spowolnienia wchłaniania glukozy doprowadza do obniżenia ciśnienia krwi. Wzrasta poziom tzw. dobrego cholesterolu (HDL). Reguluje działanie żołądka i pozostałego układu pokarmowego.

Otręby owsiane – tani sposób na zdrowie

Naturalny produkt, jakim są otręby owsiane, idealnie wpisuje się w zdrowy styl życia przy spożyciu od 1 do 3 łyżek dziennie. W innym przypadku może powodować zaparcia. Dostępne w szczecińskich sklepach OWOCOWY ŚWIAT i w sklepie online ekologiczne otręby owsiane stanowią tani i bardzo skuteczny sposób utrzymania naszego organizmu w dobrym zdrowiu.