Twoje zakupy

Wartość zamówienia: 0 PLN

więcej

Jaja ekologiczne

Jakiś czas temu jajka uznawane były za zdrowe i odżywcze. W nieodległej przestrzeni czasowej ta opinia została mocno nadszarpnięta z powodu cholesterolu, by po ostatnich badaniach jednak uznać, że jest to jeden z najzdrowszych naturalnych produktów. Na czym polega fenomen jajka? To prawda, że funkcjonuje w nim około 200 mg cholesterolu, ale natura stworzyła wyjątkową konstrukcję, która uniemożliwia jego wzrost we krwi człowieka. Po zjedzeniu jajka, znajdujące się w żółtku lecytyna i kwasy omega-3 skutecznie zapobiegają odkładaniu się cholesterolu w naczyniach krwionośnych. Co więcej, sprawiają, że są one bardziej elastyczne, co z kolei wpływa na mniejsze ryzyko wystąpienia zawału i udaru.

JAJA EKOLOGICZNE BIO PLANET (10 szt.)

Cena: 12.79 PLN

JAJA KURY ZIELONONÓŻKI L BIO (10 szt.)

Cena: 16.99 PLN

JAJA KURY ZIELON. S BIO (10 szt.)

Zapytaj o produkt

JAJA PRZEPIÓRCZE (18 szt. w opakowaniu)

Zapytaj o produkt

JAJA ZIELONONÓŻKI

Cena: 16.99 PLN

JAJA Z WOLNEGO WYBIEGU 10szt

Cena: 9.99 PLN

W zasadzie można powiedzieć, że jajko jest autentyczną „bombą” odżywczą, w skład której wchodzą m.in.: witaminy (A, E, D, K, B12), kwas foliowy, minerały (potas, siarka, fosfor, cynk), nienasycone kwasy omega-3 i omega-6, przyswajalne żelazo i niezbędne aminokwasy. Prawdą jest, że proponowane przez nas jajka ekologiczne posiadają niewiele więcej cennych składników odżywczych od jajka z chowu klatkowego, ale jest kilka fundamentalnych aspektów, które sprawiają, że wybór produktu ekologicznego jest jak najbardziej słuszny.

Dlaczego warto jeść ekologiczne jajka?

Przede wszystkim jajka ekologiczne pochodzą od starannie dobranych ras rodzimych, których chów i żywienie zgodne jest z wymaganiami drobiu. Ponadto zapewnia się im optymalne warunki środowiskowe, co sprawia, że są odporne na niekorzystne warunki zewnętrzne, a więc naturalnie eliminuje się korzystanie z antybiotyków, które i tak są zabronione w chowie ekologicznym. Zazwyczaj profilaktycznie stosuje się czosnek i napary z owoców głogu, dzikiej róży, czy też jarzębiny. Oczywiście stosowana jest pasza, ale tylko wyprodukowana w gospodarstwie, a więc zdrowa, bez żadnych sztucznych dodatków, obecności pestycydów i chemicznych środków ochrony roślin.

Jajka ekologiczne w OWOCOWYM ŚWIECIE

Funkcjonujące w naszej ofercie i dostępne w sklepach OWOCOWY ŚWIAT na terenie Szczecina jajka ekologiczne charakteryzują się neutralnym zapachem i bardzo delikatnym smakiem, co jest ich niewątpliwym walorem, ponieważ takie właśnie powinny być.