Twoje zakupy

Wartość zamówienia: 0 PLN

więcej

Ekologiczny drób - Szczecin

Jednym z najchętniej przez nas wybieranych mięs jest drób. Dlaczego tak się dzieje? Należy zwrócić uwagę na rosnącą z roku na rok popularność tego rodzaju mięsa ze względu na jego dostępność i atrakcyjną cenę. Jest też bardzo odżywcze, posiada wysoką zawartość białka, a przy tym niską zawartość tłuszczu i cholesterolu, co stawia mięso drobiowe powyżej innych gatunków. Pomijając medialne doniesienia, warto jednak zwrócić uwagę na jeden aspekt, że wraz ze spożywaniem mięsa drobiowego wchłaniamy do naszego organizmu niekoniecznie zdrowe elementy, które nierzadko stosowane są w przemysłowym chowie drobiu.

FILET Z PIERSI KURCZAKA BIO

Cena: 72.00 PLN

KURCZAK BIO

Cena: 29.99 PLN

PODUDZIE Z KURCZKA BIO

Cena: 58.00 PLN

POŁÓWKA KURCZAKA (TACKA) BIO

Cena: 31.99 PLN

PORCJA ROSOŁOWA BIO (ok. 1,00 kg)

Cena: 11.99 PLN

SKRZYDEŁKA KURCZAKA BIO

Cena: 16.99 PLN

UDO Z KURCZAKA BIO (ok. 0,30 kg)

Cena: 39.99 PLN

WĄTRÓBKI Z KURCZAKA BIO

Cena: 29.99 PLN

Przemysłowy chów drobiu wiąże się ze stosowaniem na ogromną skalę dedykowanych pasz, które mają na celu jak najszybsze uzyskanie odpowiedniego przyrostu za jak najniższą cenę. A zatem mamy do czynienia nie tylko elementami sztucznymi, które mają za zadanie poprawić zjadanie i przyswajalność paszy, ale również z jej jakością. Można sobie wyobrazić wielkoobszarowe pola kukurydzy i innych zbóż stosowanych w żywieniu drobiu, gdzie stosowanie sztucznych nawozów i chemicznych środków ochrony roślin jest na porządku dziennym.

Czy mamy inny wybór?

Zdecydowanie tak, ponieważ już wiele funkcjonujących w naszym kraju gospodarstw prowadzi ekologiczny chów drobiu. Pochodzące z nich mięso drobiowe jest nie tylko bardzo zdrowe, ale także soczyste, miękkie i kruche. Poza tym ma delikatną strukturę tkanek i jest lekkostrawne. Znakomicie sprawdza się w codziennej diecie dzieci i dorosłych, wprowadzając do organizmu wiele cennych składników odżywczych, wspomagając pracę serca i działanie układu krążenia. Charakterystyczna dla ekologicznego drobiu jest duża zawartość niacyny, która usuwa nadmiar złego cholesterolu z tętnic.

Ekologiczny drób w OWOCOWYM ŚWIECIE

Dostępny w szczecińskich sklepach OWOCOWY ŚWIAT ekologiczny drób jest nie tylko źródłem wartościowych składników odżywczych i prozdrowotnych, ale także składnikiem wielu znakomitych potraw, które nierzadko królują na naszych stołach pod różnorodną postacią.