Twoje zakupy

Wartość zamówienia: 0 PLN

więcej

Yerba Mate - sklep online

Niewielkie drzewo, wiecznie zielony ostrokrzew paragwajski, jest dostawcą surowców (wysuszone i zmielone liście oraz gałązki) do wyjątkowego naparu, który pije już „cały świat” - yerba mate. Zdecydowanie zdrowsza od popularnych używek, czyli kawy i herbaty, stała się napojem wielkich ludzi, również papieża Franciszka i nic dziwnego, ponieważ to znane od wieków „ziele” dostarcza nie tylko niesamowitej energii, ale także całe mnóstwo bezcennych witamin i mikroelementów. Yerba mate pije się od zawsze w Ameryce Łacińskiej, a ostrokrzew paragwajski dla Indian, rdzennych mieszkańców stanowi specyficzną świętość.

YERBA MATE IGUACU ZIELONA (SUSZONA) BIO 400g

Cena: 28.99 PLN

YERBA MATE PARANA (LIŚCIASTA) BIO 75g

Cena: 11.99 PLN

YERBA MATE CAMAQUA (PALONA) BIO 400g

Zapytaj o produkt

YERBA MATE CACHOEIRA (SEZONOWANA) BIO 500 g - PIZCA DEL MUNDO

Cena: 39.99 PLN

YERBA MATE IGUACU KLASYCZNA BIO 500 g - PIZCA DEL MUNDO

Cena: 34.99 PLN

YERBA MATE IGUACU KLASYCZNA BIO 100 g - PIZCA DEL MUNDO

Cena: 11.99 PLN

YERBA MATE JAPURA DETOX (OCZYSZCZAJĄCA) BIO 100g

Cena: 11.99 PLN

YERBA MATE TAPAJOS VITAL (WZMACNIAJĄCA) BIO 100g

Cena: 10.99 PLN

YERBA MATE MADEIRA CHILLOUT (RELAKSUJĄCA) BIO 500 g - PIZCA DEL MUNDO

Cena: 34.99 PLN

YERBA MATE SOLIMOES FRESH MIĘTOWA BIO 500 g - PIZCA DEL MUNDO

Cena: 34.99 PLN

YERBA MATE TAPAJOS VITAL (WZMACNIAJĄCA) BIO 500 g - PIZCA DEL MUNDO

Cena: 34.99 PLN

Napar ze zmielonego suszu ostrokrzewu paragwajskiego, a więc yerba mate to nie tylko „dostawca” guarany (kofeiny), ale także mnóstwa minerałów, witamin, antyoksydantów i kwasu chlorogenowego. Co ciekawe, wystarczy kilkakrotnie skosztować napój, by poczuć sytość. Jednym słowem yerba mate reguluje przemianę materii, doprowadzając organizm w tym zakresie do prawidłowych zachowań. Ponadto usuwa nagromadzone z całego dnia zmęczenie, wzmacnia sprawność psychofizyczną i poprawia skupienie uwagi.

Co jeszcze wyróżnia yerba mate?

Przede wszystkim wzmacniając system immunologiczny, yerba mate nie dopuszcza do rozwoju zmian nowotworowych. Poprzez obniżenie złego cholesterolu i doprowadzenie do wzrostu prawidłowego działa nie pozwala rozwinąć się miażdżycy. Ma również znakomite rezultaty profilaktyczne w organizmie zagrożonym cukrzycą. Wzmacnia układ kostny, likwiduje powstałe napięcia na tle nerwowym, a więc działa również antydepresyjnie. W znacznym stopniu działając na zniszczone ścianki żołądka i jelit doprowadza do ich odtworzenia.

Yerba mate w sklepie online OWOCOWY ŚWIAT

Ogromny zakres dobroczynnych oddziaływań yerba mate na organizm człowieka zaskakuje, ale zwracając uwagę na skład naparu, można to zrozumieć: witaminy (A, B1, B2, C, E, H) i mikroelementy (m.in. sód, magnez, wapń, krzem, żelazo, potas), a więc niesamowity „klucz” do zdrowia organizmu człowieka.