Twoje zakupy

Wartość zamówienia: 0 PLN

więcej

BIO Mąka żytnia

Praktycznie w każdej polskiej kuchni mąka jest jednym z podstawowych produktów. Bez niej nie zajadalibyśmy się smacznymi naleśnikami, pysznymi ciastami, czy też chrupiącymi chlebami. Nierzadko zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniej do potrzeb i oczekiwań pod każdym względem, również w zakresie jak najwyższej zawartości cennych dla naszego zdrowia wartości odżywczych. A zatem mąka odgrywa znaczącą rolę w naszym żywieniu dostarczając organizmowi wszelkich niezbędnych elementów, by jego funkcjonowanie było prawidłowe. Z pewnością nie bez przyczyny swoje znaczące miejsce w kuchni znajduje mąka żytnia bio.

MĄKA ŻYTNIA RAZOWA TYP 2000 BIO 1 kg

Cena: 7.39 PLN

MĄKA ŻYTNIA TYP 960 BIO 1 kg

Cena: 7.39 PLN

MĄKA ŻYTNIA CHLEBOWA TYP 720 BIO 1kg

Cena: 7.99 PLN

MĄKA ŻYTNIA RAZOWA TYP 2000 BIO 1000g

Zapytaj o produkt

MĄKA ŻYTNIA RAZOWA TYP 2000 BIO 1k - EKO-MEGA

Zapytaj o produkt

Pochodzące z ekologicznych upraw żyto, z którego wytwarzana jest mąka żytnia bio, charakteryzuje się bogatym składem elementów odżywczych i zdrowotnych, takich jak między innymi: żelazo, potas, sód, kwas foliowy, czy fluor, które są nie tylko niezbędne dla naszego organizmu, ale również łatwo przyswajalne. Obecność alkaloidów sprawia, że obniża się cholesterol i znacznie zmniejsza się ryzyko miażdżycy. Co ciekawe, występujące w życie lignany obniżają także ryzyko wystąpienia nowotworów, a zawartość minerałów i witamin wydatnie przyspiesza przemianę materii. No właśnie, kłóci się to z opinią, że mąka żytnia jest ciężkostrawna. Naszym zdaniem dla nasycenia organizmu wystarczy kilka małych kromek i w tej sytuacji nie ma mowy o tzw. ciężkości żołądka.

Czym jeszcze charakteryzuje się mąka żytnia bio?

Przede wszystkim ciemnym kolorem oraz zdecydowanie bardziej wyrazistym smakiem i zapachem od pszennej. Ponadto doskonale sprawdza się w wypiekach na zakwasie. W przypadku pieczenia chleba żytniego pełnoziarnistego bądź mieszanego stosujemy mąkę żytnią razową, z której również przygotowujemy zakwasy.

Mąka żytnia bio w sklepach OWOCOWY ŚWIAT

Zdrowa, pochodząca z pełnego przemiału mąka żytnia bio podczas tego procesu nie traci nic ze swoich wartości i dlatego idealnie nadaje się do wykorzystania w naszej codziennej diecie, pozwalając na różnorodne pomysły kulinarne. Szeroka oferta obejmuje różne typy mąki żytniej bio.