Twoje zakupy

Wartość zamówienia: 0 PLN

więcej

CHIA - NASIONA SZAŁWII HISZP. BIO 200 g

CHIA - NASIONA SZAŁWII HISZP. BIO 200 g

Kod producenta:
5907814664280

Składniki Nasion Chia

chia - nasiona szałwii hiszpańskiej (Salvia hispanica)* 100% (*składniki ekologiczne objęte certyfikatem kontroli)

-----

Z pewnością nasiona chia należą do grupy najzdrowszej żywności, jaka funkcjonuje w żywieniu człowieka. Są one pełne wyjątkowych wartości odżywczych i zdrowotnych, które decydują o prawidłowym funkcjonowaniu organizmu i nierzadko, w przypadku choroby, przywracają jego zdolności do regeneracji. Szałwia hiszpańska – to właśnie ona daje nasiona chia, które zawierają w sobie najwięcej kwasów omega-3, są bogatsze w wapń niż mleko, a żelaza więcej niż szpinak. Trudno nie docenić wysokiej zawartości białka, czy też antyoksydantów, które skutecznie hamują rozwój komórek nowotworowych. Nie można zapomnieć o potasie, który obniża ciśnienie krwi, jak również o błonniku, magnezie i wielu innych elementach, które stanowią prawdziwą skarbnicę odżywczych i zdrowotnych właściwości.

Istotnym, szczególnie dla kobiet czynnikiem zmniejszającym ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe jest zawarty w nasionach chia kwas alfa-linolenowy (element kwasów omega-3), który w pewnym sensie programuje (apoptoza) śmierć komórek odpowiedzialnych za rozwój raka piersi, czy też szyjki macicy. Tą właściwość wspomaga zarówno błonnik, jak i cynk. Kwasy omega-3 bardzo pozytywnie działają na kobiety w ciąży, przyczyniając się jednocześnie do prawidłowego rozwoju dziecka w łonie matki.

Na co jeszcze wpływają nasiona chia?

Wracając do zawartych w nasionach chia kwasów omega-3 nie sposób pominąć ich dobroczynnego działania na nasz mózg, co objawia się poprawą pamięci i koncentracji. Ponadto uspokajają, a więc wspomagają układ nerwowy i, co ważne, łagodzą objawy depresji. Regularne stosowanie pozwala osobom starszym ustrzec się przed rozwojem demencji, a w przypadku wzroku różnorodnym zwyrodnieniom.

Nasiona chia w sklepie online

Dostępne w naszych stacjonarnych sklepach OWOCOWY ŚWIAT na terenie Szczecina oraz w sklepie online nasiona chia to w pełni ekologiczny produkt, którego spożycie nie powinno przekroczyć 15 gramów w ciągu dnia. Ciekawostką jest fakt, że nasiona chia można stosować jako naturalny zagęszczacz do sosów, czy też zup.

Informacja alergiczna:

Produkt może zawierać alergeny: gluten, orzeszki ziemne i inne orzechy, sezam, soję oraz mleko (łącznie z laktozą) ze względu na konfekcjonowanie w zakładzie, w którym paczkowane są surowce zawierające ww. alergeny.

CERTYFIKAT: BIO

Podobne produkty

PESTKI DYNI CIEMNOZIELONE BIO 150 g

Cena: 7.19 PLN

PESTKI DYNI CIEMNOZIELONE BIO 350 g

Cena: 11.99 PLN

AMARANTUS BIO 500 g

Cena: 7.99 PLN

LEN BRĄZOWY (SIEMIĘ LNIANE) BIO 400 g

Cena: 7.39 PLN

LEN ZŁOTY BIO 400 g

Cena: 9.49 PLN

MAK NIEBIESKI BIO 200 g

Cena: 7.99 PLN

ORKISZ BIO 400 g

Cena: 4.99 PLN

POPCORN (ZIARNO KUKURYDZY) BIO 400 g

Cena: 7.39 PLN

QUINOA BIAŁA (KOMOSA RYŻOWA) BIO 250 g

Cena: 18.99 PLN

QUINOA CZARNA (KOMOSA RYŻOWA) BIO 250 g

Cena: 18.99 PLN

QUINOA CZERWONA(KOMOSA RYŻOWA)BIO 250 g

Cena: 16.99 PLN

QUINOA TRÓJKOLOROWA BIO 250 g

Cena: 14.99 PLN