Twoje zakupy

Wartość zamówienia: 0 PLN

więcej

Ekologiczne jogurty - Szczecin

Prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu wymaga spełnienia zasadniczego warunku – racjonalnego żywienia. Co to oznacza? To oznacza, że powinniśmy dostarczyć własnemu organizmowi odpowiednio zbilansowanej ilości energii i składników odżywczych w określonym czasie. W tym kontekście niezwykle istotna jest urozmaicona dieta, w której nie powinno zabraknąć różnorodnych produktów, które powinniśmy spożywać w ciągu dnia, a więc produktów białkowych, zbożowych, tłuszczy, warzyw i owoców, płynów oraz mleka i produktów mlecznych. W przypadku tych ostatnich zalecamy, by jedną porcję stanowił jogurt ekologiczny.

Jogurt naturalny 9% KLIMEKO

Zapytaj o produkt

Jogurt naturalny 2% KLIMEKO

Zapytaj o produkt

JOGURT NATURALNY

Zapytaj o produkt

Z pewnością zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę w żywieniu odgrywają produkty mleczne, które poprzez wartości odżywcze i charakterystyczne właściwości wpływają pozytywnie na stan zdrowia niezależnie od naszego wieku. Oczywiście w przypadku dzieci ma to szczególne znaczenie, ponieważ składniki funkcjonujące np. w ekologicznym jogurcie kształtują ich prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy.

Dlaczego jogurt ekologiczny?

Już od wielu tysięcy lat jogurt był cenionym produktem spożywczym, który i dzisiaj stanowi ważny element diety. Jogurt ekologiczny powstaje z mleka pasteryzowanego pochodzącego z certyfikowanych gospodarstw poprzez ukwaszenie szlachetnymi kulturami bakterii. Jest lekkostrawny i niskokaloryczny. Charakteryzuje się większą zawartością wapnia w porównaniu do mleka, a także stanowi niezwykle istotne źródło białka, które jest także lepiej przyswajalne, a zatem ma nieoceniony wpływ na prawidłową budowę mięśni. Jogurt ekologiczny jest bardzo bogaty w lizynę, której brakuje w spożywanych produktach zbożowych.

OWOCOWY ŚWIAT Szczecin

Decydując się na zakup jogurtów ekologicznych w szczecińskich sklepach OWOCOWY ŚWIAT mamy pewność najwyższej jakości tego typu produktów mlecznych, zwłaszcza że mają również właściwości dietetyczne dzięki dużej zawartości magnezu i potasu, a przy tym są niezwykle smaczne. Warto zatem wprowadzić je do codziennej diety.