Twoje zakupy

Wartość zamówienia: 0 PLN

więcej

Ekologiczne śmietany i mleka - Szczecin

Niezwykle ważną rolę w życiu każdego z nas odgrywają produkty pochodzenia mlecznego z uwagi na łatwo przyswajalne przez organizm sole mineralne, białko, tłuszcze i witaminy. Ogromne znaczenie dla wzmocnienia kości ma obecny w mleku wapń, zwłaszcza dla osób młodych i starszych wiekiem. Nie można pominąć kwasów omega-3, które również przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. A zatem podstawowy produkt, jakim jest mleko i powstała z jego przerobu śmietana, szczególnie gdy pochodzą z ekologicznych gospodarstw, to dwa zasadnicze elementy, które powinny funkcjonować w naszej diecie.

Śmietana 12% KLIMEKO

Zapytaj o produkt

Śmietana 18% KLIMEKO

Zapytaj o produkt

Śmietanka 36% KLIMEKO

Zapytaj o produkt

Mleko, śmietana i inne przetwory towarzyszyły człowiekowi od niepamiętnych czasów, choć były początkowo dostępne dla nielicznych to już wtedy, zdaniem niektórych, stanowiły źródło długiego życia. Obecnie ich dostępność na sklepowych półkach to wyjątkowe bogactwo różnorodności, ale czy na pewno zdrowe? Co prawda każdy mleczny produkt jest poddawany pasteryzacji, również ekologiczny, ale to właśnie one są wolne od barwników, a nawet chemicznych dodatków, które mają sprawić, że np. śmietana ogólnie dostępna jest naturalnie ukwaszona.

Dlaczego warto wybierać mleko i śmietanę ekologiczną?

Przede wszystkim dlatego, że ich pozyskanie odbywa się w gospodarstwach o ekologicznym charakterze produkcji objętej surowymi wymogami, których spełnianie jest pod stałą kontrolą jednostek certyfikujących. Ponadto są przetwarzane tradycyjnymi metodami bez udziału sztucznych dodatków poprawiających barwę, aromat i smak. Zarówno mleko, jak i śmietana ekologiczna charakteryzują się krótką datą przydatności do spożycia.

Ekologiczne mleko i śmietana w sklepach OWOCOWY ŚWIAT

Pochodzące z gospodarstw ekologicznych mleko i śmietana, od zwierząt z dostępem do soczystych i wolnych od sztucznych nawozów oraz chemicznych środków ochrony roślin pastwisk dostarczane są do naszych sklepów na terenie Szczecina w pierwsze trzy dni tygodnia. Każdy z produktów mlecznych dostępny w ofercie objęty jest odpowiednim certyfikatem kontroli.